Новости

20/03/2017

Јуниорките се пласираа на ЕП 2017 во Словенија!

Женската јуниорска репрезентација на Македонија обезбеди пласман на ЕП 2017 во Словенија за ракометарки до 19 години. Во последниот решавачки натпревар од квалификациите што се играа […]
17/03/2017

Филип Талески во идеалниот тим за групите Ц и Д во ЛШ

Денеска ЕХФ го објави идеалниот тим за групите Ц и Д во Лигата на шампионите, каде македонскиот репрезентативец, Филип Талески и избран за најдобар лев бек. […]
17/03/2017

Дејан Манасков од следната сезона во Веспрем

Екипата на Веспрем денеска ги престави своите засилувања за следните две сезони, а едно од засилувања е македонскиот репрезентативец Дејан Манасков. Дејан Манасков од Рајн Некар […]
13/03/2017

Арпад Штербик во идеалниот тим на колото во ЛШ

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик по триумфот над Кристијанштад од 32:29, сосема очекувано се најде во изборот на идеалниот тим од последното коло во групната […]
13/03/2017

(Видео) Бомбата на Дијана Илина во Топ 5 погодоци во ЛШ

Во саботата ракометарките на ЖРК Вардар се вратија на победничките патеки, откако убедливо славеа над германскиот шампион Турингер со 36:26. Победа со која „црвено-црните“ го задржаа […]
13/03/2017

Амандин Лејно повторно во Топ 5 одбрани во ЛШ

ЖРК Вардар во саботата славеше против Турингер со 36:26 и како првопласиран во групата продолжува во нокаут фазата од Лигата на шампионите, каде ќе се сретне […]