Новости

04/11/2014

Елена Ливриниќ: Кометал Ѓорче Петров е главниот “виновник“ за да почнам со ракометот

Елена Ливриниќ е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Средниот бек на Металург, со своите физички предиспозиции, преглед на играта и желбата за успех на спортскиот терен, […]
04/11/2014

Доминација на играчи од Вардар и Металург во тимот на СЕХА лигата за месец октомври

Денес го објавија тимот на СЕХА лигата за месец октомври, во кој се најдоа дури тројца ракометари од нашите два најтрофејни клубови, Вардар и Металург. Од […]
03/11/2014

Кире Лазаров прв стрелец во квалификациите за ЕП 2016 во Полска

После двете одиграни кола од квалификациите за ЕП 2016 во Полска, нашиот репрезентативец Кире Лазаров со вкупно 23 постигнати погодоци е прв стрелец. Капитенот на нашата […]
02/11/2014

Победа и нови два бода за ЖРК Вардар

Победа на ЖРК Вардар на гостувањето во Копривница. Конечни 27-26 во дуелот со Подравка, за два бода и речиси сигурен пласман во следната рунда натпревари. Многу […]
02/11/2014

Кам-бек за паметење, вреден бод!

Со голем бод се враќа македонската ракометна репрезентација од гостувањето во Чешка. Неверојатни 27-27 во меч во кој нашата репрезентација се издигна од работ на тежок […]
01/11/2014

Победа за потврда на квалитетот

Женската ракометна гордост на Македонија, екипата на Вардар, во недела во Копривница, го игра мечот од третото коло во овогодинешната Лига на Шампиони. Противник е добро […]