Новости

08/11/2014

Втор пораз на Вардар во СЕХА лигата

Со пораз 30-22 од Брест, екипата на Вардар се враќа од гостувањето во Мешков. Како што и претходно најавивме, секогаш се тешки мечевите по репрезентативните настапи. […]
08/11/2014

Време е ЖРК Вардар да блесне во вистинско светло

Во 4-то коло од натпреварите од Лигата на Шампионите, ракометарките на Вардар ќе се сретнат со екипата на Подравка. Мечот доаѓа само 7 дена откако овие […]
08/11/2014

СЕХА: Брест Мешков – Вардар, последна контрола пред ЛШ

Денес, сабота, екипата на Вардар го игра заостанатиот меч од 4-то коло во СЕХА лигата, против екипата на Брест Мешков. Мечот доаѓа во вистинско време и […]
07/11/2014

ЖРК Вардар: Со секоj уплатен тикет во BetCity кладилниците добивате две влезници за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

На официјалниот Facebook профил, клубот се огласи во врска со акцијата за билетите против мечот со Подравка во недела. Клубот објави дека со секое уплатено ливче […]
06/11/2014

Минчо Јорданов: Металург ќе продолжи да работи и да ја гради иднината на македонскиот ракомет

Минчо Јорданов, сопственикот на ракометниот клуб Металург во интервју за телевизијата Канал 5 се огласи во врска со настаната ситуација и проблемите во кои се најде […]
06/11/2014

Започна продажбата на билети за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

Сите заинтересирани кои сакаат да го проследат натпреварот од второто коло во група „Б” од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Подравка, на 9 […]