Новости

21/11/2014

Металург може до победа

Металург ја има таа чест, утрешната саботна треска да ја затвори. Со натпреварот кој за многумина е од голема важност, кај играчите се брка стабилизацијата во […]
21/11/2014

ЖРК Вардар по последните два бода годинава

Утрешната саботна рекометна треска, што сите со нетрпение ја очекуваме, ќе ја отворат ракометарките на ЖРК Вардар. Му гостуваат на Турингер, германскиот шампион кој се наоѓа […]
21/11/2014

Вардар по одмазда во Веспрем

Само 7 дена по неверојатниот натпревар во Скопје, Веспрем и Вардар ќе го одиграат вториот дуел во рамките на групата Ц во Лигата на шампионите. Веспрем […]
21/11/2014

Ливриниќ: Ќе се покажеме во најдобро светло

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Металург од третото коло на Купот на победниците на купови (КПК), против унгарската екипа на Сиофок КЦ, кој ќе […]
21/11/2014

Ракометарките на ЖРК Металург пред нов предизвик

Денес од 18:00 часот, ракометарките на ЖРК Металург предводени од тренерот Александар Петровски ќе го одиграат првиот натпревар од двомечот од третото коло на Купот на […]
20/11/2014

Саботна ракометна треска – три натпревари, за три победи

Ретки се деновите во македонскиот спорт кога три екипи во ист ден имаат натпревари во некои европски напреварувања. Уште поретко, и тоа во европски не само […]