Новости

24/11/2014

Ремек делото на Лазаров и Шишкарев во ТОП 5 погодоци во ЛШ

Екипата на Вардар не успеа да дојде до посакуваната победа на гостувањето кај Веспрем и притоа доживеа убедлив пораз, но мала утеха за Вардарци е ремек […]
24/11/2014

Наумче Мојсовски во тимот на колото во ЛШ

Наумче Мојсовски е избран за најдобар лев бек на колото во Лигата на Шампионите. Тој одигра фантастична партија и заедно со Вугринец беше најзаслужен за првата […]
23/11/2014

ЖРК Металург повторно поразени од Сиофок

Тежок пораз доживеа тимот на ЖРК Металург во втората средба од третото коло на Купот на победници на купови. Во вториот натпревар од дуелот со Сиофок, […]
23/11/2014

Дунајварош сепак прејак за младите вардарки

Вториот тим на ЖРК Вардар не успеаја да се спротивстават на големиот Дунајварош во реваншот од 3-то коло во Купот на ЕХФ и загубија со 30-15. […]
23/11/2014

Десподовска и Ѓоргиевска за пласман на Муратпаша во следното коло од ЕХФ купот

Нашите две репрезентативки Зорица Десподовска и Душица Ѓоргиевска, одлични во турскиот Муратпаша. Вчера убедливо ги совладаа ракометарките на Фемина Виза, со 37:20, со што на денешниот […]
23/11/2014

Вториот тим на ЖРК Вардар денес го пречекува Дунајварош

Иднината на ЖРК Вардар, ракометарките од вториот тим, се подготвуваат за реванш натпреварот од 3-то коло во Купот на ЕХФ, против унгарски Дунајварош. Пред една недела, […]