Новости

27/11/2014

Бојан Маџовски: Имаме квалитет да одиме на СП во Бразил

Бојан Маџовски е левото крило на јуниорската репрезентација на Македонија и член на Металург 2. Разговаравме со Бојан, кој ни го пренесе неговото видување за можностите […]
27/11/2014

Весиќ привремено ќе го замени Магдинчев

Денес управниот одбор на РФМ денеска го потврди разрешувањето на Ристо Магдинчев и воедно го назначи неговиот помошник Благојче Весиќ за улогата ВД, односно привремен селектор […]
25/11/2014

Во четврток ќе се одлучи кој ќе биде селектор на женската репрезентација

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија на 27.11.2014 година (четврток) со почеток во 11 часот, ќе ја одржи 12-тата седница. На дневниот ред има голем […]
25/11/2014

Марија Николиќ: Ќе ја вратиме Македонија таму каде што припаѓа, во ракометната елита.

Пикерот на Металург, Марија Николиќ е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Претпознатлива со својата борберност претставува светла иднина во женскиот ракомет во Македонија. Ракометарка од која […]
25/11/2014

Почнува продажбата на билети за натпреварот Вардар – Целје

Сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот од 7. коло на Ц групата од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Целје, што ќе се одигра на 29 […]
24/11/2014

Кире Лазаров незапирлив во ЛШ

Македонскиот репрезентативец Кире Лазаров се најде на второто место на листата на стрелците по одигрувањето на шестото коло во ЛШ. Лазаров на мечот против Фленсбург постигна […]