Новости

18/04/2017

ЖРК Вардар против европскиот шампион ЧСМ Бурурешт во 1/2 финалето во ЛШ!

Ракометарките на ЖРК Вардар на денешната ждрепка во Будумпешта го добија европскиот шампион ЧСМ Букурешт во 1/2 финалето на Ф4 турнирот во Будумпешта. Екипа која минатата […]
04/04/2017

Познати се термините за 1/4 финалниот дуел меѓу Вардар и Фленсбург

ЕХФ попландево ги објави термините за одигрување на 1/4 финалните натпревари во Лигата на шампионите! Ракометарите на РК Вардар најпрво ќе гостуваат во Фленсбург на 22-ти […]
04/04/2017

Раул Гонзалес: Целта е да ја однесам Македонија на Олимпијада!

Новиот селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес во интервју за шпанските медиуми изјави дека основна цел во неговиот тригодишен договор со РФМ (кој […]
31/03/2017

Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската репрезентација!

Шпанскиот стратег на македонскиот ракометен шампион РК Вардар, Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Едногласно комисијата на РМФ го изгласа како најповолен […]
24/03/2017

Вардар и ППД Загреб го отвораат Ф4 турнирот во Брест

Денеска на официјалниот сајт на регионалната СЕХА лига беа објавени термините и распоредот на натпревари за завршниот турнир во Брест, кој ќе се одржи од 7-ми […]
20/03/2017

Познати екипите кои ќе разигруваат за титулата!

Попладневно се одигра и последниот натпревар од претпоследното коло во ВИП Супер лигата, каде ракометарите на Еурофарм Работник издвојуваа победа на гости против екипата на Вардар […]