Новости

19/10/2014

Андреа Лекиќ: Одбраната е клуч на секој натпревар

Вечерва во Подгорица, ракометарките на ЖРК Вардар против Будуќност ќе го одиграат првиот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионки. Во пресрет на натпреварот еве […]
19/10/2014

Лино Червар: Не надиграа целосно

Тренерот на плаво-белите Лино Червар нагласи дека победата на германскиот тим е сосема заслужена, – „Не надиграа целосно. Тешко ми е да зборувам по едно вакво […]
19/10/2014

Ванчо Димовски: Пауза која мора да ја искористиме за поправање на грешките

После вчерашниот убедлив пораз на Металург од германскиот шампион Кил со 42:27, најдобриот ракометар во македонскиот состав на синоќешниот натпревар Ванчо Димовски апелира да се искористи […]
18/10/2014

Вардар кај најтрофејниот ракометен клуб во Франција

Во рамките од четвртото коло од Лигата на шампиони, ракометарите на Вардар во недела ќе гостуваат кај најтрофејниот ракометен клуб во Франција, Монпелје. Екипа која после […]
17/10/2014

Бајрамоска со 8 погодоци го торпедираше Хипо

Мирјета Бајрамоска со 8 погодоци го торпедираше Хипо на домашен терен, со што нејзината екипа Крим дојде до првите два бода во групата А во Лигата […]
17/10/2014

Елена Ѓорѓиевска со 3 погодоци ја отвори новата сезона во ЛШ

Елена Ѓорѓиевска попладнево со својата екипа, романската Баја Маре, официјално ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција. На домашен терен го […]