Новости

29/11/2014

Брумен: Целје игра одлично во последно време, но не можат да не изненадат

Признавајќи дека Целје моментално е во подобра форма од Вардар, Словенецот Матјаж Брумен го даде најдобриот можен опис на ситуацијата во клубот. „Целје мора да се […]
29/11/2014

Дибиров: Вардар не е само еден или двајца играчи

Во пресрет на вечерашниот натпревар, еве што изјави левото крило на Вардар, Тимур Дибиров: „Не можам да верувам колку спортска несреќа имавме против Веспрем, особено во […]
29/11/2014

Гонзалес: Со добра одбрана можеме до победа

За денешниот натпревар од Лигата на шампиони, Раул Гонзалес е свесен за тежината на натпреварот и знае дека Вардар не смее да го потцени противникот. „Играме […]
29/11/2014

Лазаров: Целје е разигран, ама кога Вардар игра дома – се знае!

Во пресрет на денешниот натпревар на екипата на Вардар, против словенскиот Целје, еве што изјави капитенот Филип Лазаров: „Повреди како повреди, секоја екипа има проблеми со […]
29/11/2014

Цеље мора да падне во Скопје

Уште со самото извлекување на групите во Лигата на шампионите, се знаеше дека групата Ц, групата во која беше извлечен Вардар, е најсилната група. Од таму, […]
27/11/2014

Двомеч со Израел и турнир во Франција за ракометарите, пред СП во Катар

Македонската машка ракометна репрезентација како што добро знаеме ќе биде дел од на Светското првенство во Катар, кое ќе се одржи во Јануар следната година. Денес […]