Новости

30/11/2014

Лазаров прв стрелец во ЛШ

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров ја торпедираше со 12 погодоци шведската екипа Алингсас во последниот натпревар од Лигата на шампиони, кој заврши со убедливи 42:29 […]
30/11/2014

Можно ли е чудо во Париз?

Мaкедoнскaтa јaвнoст се нaвикнa нa спoртски чудa oд свoите миленици – рaкoметaрите. И зaтoa, вo пресрет нa денешниoт натпревар сo екипaтa нa ПСЖ, кaј нaвивaчите нa […]
29/11/2014

Силен Вардар за победа над Целје

Тешка, но целосно заслужена победа за Вардар во мечот од 7-то коло од Лигата на шампионите. Конечни 34-32 за триумф над словенечки Целје и уште еден […]
29/11/2014

Пелистер победи, но сепак недоволно за чудо

Младите ракометари на Пелистер покажаа дека имаат квалитет, вечерва ја победија чешката екипа, Дукла, со 24:18. Но сепак не беше доволно за да ги продолжат натпреварите […]
29/11/2014

Дрогишки: Ја научивме лекцијата од Прага

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки, во пресрет на денешниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против екипата на Дукла од Прага, еве што […]
29/11/2014

Денес Пелистер игра за историја

Ракометарите на Пелистер денеска од 18:00 часот, во спортската сала „Младост“ во Битола, ќе го играат возвратниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против […]