Новости

19/11/2014

Викенд на спортот, патоказ за иднината

Македонската спортска јавност остава уште еден викенд зад себе кој беше исполнет со настапи на наши клубови во Европската Лига на Шампиони, а надополнет и со […]
18/11/2014

Филип Ивановски: Среќен сум што сум дел од проектот на Пепи Манасков

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристески и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Македонската спортска јавност го запозна […]
17/11/2014

Симона Стојановска: Голема чест е да се игра за клуб како што е ЖРК Вардар

Симона Стојановска е една од најмладите македонски ракометарки, која е дел од македонскиот шампион ЖРК Вардар. Средниот бек на ЖРК Вардар, кој своето деби во ЛШ […]
17/11/2014

Три недели пауза за Андреа Лекиќ

Ракометарките на ЖРК Вардар синоќа во натпреварот со Будуќност одиграа нерешено 24:24, но голем хендикеп за македонскиот тим беше повредата на една од најдобрите ракометарки Андреа […]
17/11/2014

Суслина повторно во Топ 5 одбрани на колото

Ина Суслина вчера одигра уште еден одличен натпревар на голот на ЖРК Вардар, со што беше една од најзаслужните за ремито против Будуќност со своите 15 […]
17/11/2014

Бајрамовска блескаше, но Крим повторно поразен

По комплетирањето на 5-то во ЛШ, нашата ракометарка Мирјета Бајрамоска одигра уште една блескава партија во екипата на Крим, постигнувајќи 8 погодоци. Но сепак, не беа […]