Новости

03/12/2014

Започна продажбата на билети за натпреварот Металург – Брест Мешков

Денеска, од 12 часот започна продажбата на влезници за средбата од 8-то коло од Лигата на шампионите, против екипата на Брест Мешков. Ова е последен натпревар […]
02/12/2014

Ракометарките против Исланд, за поправање на лошиот впечаток

Женската ракометна репрезентација е во Исланд, каде утре со почеток од 19:30 часот, ќе го одигра првиот од двата натпревари за место во баражот за СП […]
01/12/2014

Магијата на Дибиров во топ 5 погодоци во ЛШ

Тимур Дибиров, на саботниот дуел против Целје во Лигата на шампионите, уште еднаш ја покажа својата мајсторија. Постигна прекрасен гол, а ЕХФ истиот го прогласи за […]
30/11/2014

ПСЖ не врати назад во реалноста

Со очекуван пораз од ПСЖ, Металург се враќа од гостувањето во Париз. Во натпревар без ни малку неизвесност, Французите ја покажаа својата висока класа и убедливо […]
30/11/2014

Димовски: Ќе се потрудиме грешките да ги сведеме на минимум

Во пресрет на денешниот натпревар на плаво-белите, против францускиот гигант ПСЖ, нашиот кружен напаѓач Ванчо Димовски ветува борбена игра во сите 60 минути. “Свесни сме дека […]
30/11/2014

Миркуловски: Ќе изгинеме на теренот во Париз

Плаво-белите вечерва имаат тешка задача, да одиграат одличен натпревар и да се вратат во Скопје непоразени. И покрај сите проблеми, Филип Миркуловски најавува жестока борба и […]