Новости

14/12/2014

Вардар со рутинирана победа ја затвори феноменалната полусезона во СЦ Јане Сандански

Со рутинирана победа од 31-26 над сосем солидната екипа на Борац, Вардар ја затвори феноменалната полусезона во СЦ Јане Сандански. Им останува на Вардарци уште еден […]
13/12/2014

Нова победа за Зомимак-М

Ракометарите на Зомимак-М стигнаа до втората победа во рок од три дена и ја продолжија серијата победи во Супер лигата. Струмичките „рисови“ одиграа онолку колку што […]
13/12/2014

Гонзалес: Ќе влеземе опуштено на оваа средба, без да го потцениме противникот

Во пресрет на вечерашниов меч, тренерот на Вардар, Раул Гонзалес еве што изјави: „Ќе играме уште еден меч во СЕХА-лигата, ова е последен натпревар на домашен […]
13/12/2014

Рисовите по нова победа во Супер лигата

Ракометарите на Зомимак-М денес од 18.00 часот во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица го пречекуваат тимот на Работнички од Скопје. За „рисовите“ ова […]
12/12/2014

Влатко Неделковски нов селектор на јуниорите

Влатко Неделковски, тренер на Работнички и асистент на Гино Стрезовски по предмет ракомет на ФФК, ќе го води македонскиот јуниорски репрезентативен тим на квалификациите за СП […]
12/12/2014

Тинекс Пролет на мегдан моќниот Веспрем

Ракометарите на Веспрем вo недела во Скопје ќе му гостуваат на Металург во рамките од СЕХА-лигата, а посетата на еден од најмоќните европски ракометни колективи ја […]