Новости

20/12/2014

Период на одлука за иднината на РК Металург

Со натпреварот против екипата на Раднички Крагуевац, македонскиот ракометен шампион Металург ја заврши полусезоната. И токму последниот натпревар, и поразот од можеби најслабата екипа во регионалното […]
19/12/2014

Антонио Апостоловски: Тинекс Пролет е една од најмладите екипи во лигата, спој на младоста и талентот

Пикерот на екипата на Тинекс Пролет, Антонио Апостоловски е еден од најтaлентираните македонски ракометари. Препознатлив со својата борбеност претставува светла иднина на машкиот ракомет во Македонија. […]
19/12/2014

Даниел Кајмакоски дел од официјалната химна за престојното СП во Катар

Објавена е официјалната химна за престојното СП во Катар, со назив „Live it“, ја изведуваат пејачи од сите земји учесници на СП, меѓу кои и македонскиот […]
19/12/2014

Дербито на Супер лигата во градот под Марковите кули

Со дерби дуелот помеѓу првопласираниот Зомимак-М и второпласираниот Прилеп се заокружува успешната година и за двата клуба. И двата тима со посебни мотиви ќе се обидат […]
18/12/2014

Наташа Антиќ: Овој млад состав е со голема перспектива

Капитенот на ЖРК Металург, Наташа Антиќ е една од најталентираните голмани, која во наредните години се очекува да ја замени Тања Андрејева и да ја продолжи […]
17/12/2014

Две победи за успешен крај на полусезоната

Денес, среда, екипите на Вардар и Металург ги играат последните мечеви во СЕХА лигата, а и генерално во оваа полусезона. Натпреварите на Вардар против Нексе и […]