Новости

29/12/2014

Убедлива победа над Израел

Втор меч и втора победа за македонскиот национален ракометен тим на двомечот со Израел. По тесната победа 39-37 на неделниот меч, на вториот меч се покажа […]
25/12/2014

Новогодишна порака на Лино Червар

Официјалната страна на РК Металург објави видео во кое Лино Червар се навраќа на сите случувања во 2014-та година која полека одминува и воедно испраќа порака […]
24/12/2014

Дресовите со кои нашите репрезентативци ќе настапат на СП во Катар

Машката ракометна репрезентација на СП во Катар ќе настапи со нов дизајн на дресовите. Производителот на спортска опрема Ли Нинг направи три различни дизајни, во различни […]
24/12/2014

Миркуловски: Тунис е репрезентација која не треба да ја потцениме

Македонската репрезентација настапот на престојното СП во Катар ќе го започне против репрезентацијата на Тунис, исто како на СП пред 5 години во Хрватска, кога го […]
24/12/2014

Собир на машката младинска репрезентација за квалификации за СП 2015

Влатко Неделковски, в.д. селекторот на машката младинска репрезентација на Македонија повика 21 ракометар на подготовките за квалификации за СП 2015. Собирот е утре (25-ти декември) во […]
23/12/2014

Најдобрите мак-ракометари за 2014 година

Тимот на МакРакомет заедно со читателите ги одбраа најдобрите македонски ракометари и ракометарки кои играат во странство и Македонија. По направената селекција од МакРакомет, која се […]