Новости

05/01/2015

Ким Расмусен го засили стручниот штаб на ЖРК Вардар

Селекторот на женската репрезентација на Полска, Ким Расмусен ќе и биде помошник, консултант на Индира Кастратовиќ, се со цел да се освои европскиот врв. Данецот во […]
04/01/2015

Зорица Десподовска заминува од Турција

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска по шест месеци поминати во Турција, заминува од турскиот Муратпаша. Незадоволна од непрофесионалноста на клубот, обострано го прекинале договорот, со што сега […]
04/01/2015

Анализа на противниците од групата – Босна и Херцеговина

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина е третиот противник на македонската ракометна репрезентација на светското првенство во Катар. Уште еден дебитант на светските шампионати, кој постигна историски […]
03/01/2015

Анализа на противниците од групата – Иран

Вториот противник на македонската репрезентација на Светското првенство во Катар е репрезентацијата на Иран. Дебитантот на светските шампионати, Иран е најголемиот аутсајдер во групата Б. Но, […]
02/01/2015

Анализа на противниците од групата – Тунис

Репрезентацијата на Тунис е првиот противник на машката ракометна репрезентација. “Само да можеше да се избегне Тунис во 1-то коло, со оглед на фактот што тоа […]
30/12/2014

Цела Македонија е зад ракометарите

На неполни три недели до почетокот на СП, македонската репрезентација полека влегува во форма. Ракометарите веќе недела дена одржуваат напорни тренинзи, на кои според информациите, селекторот […]