Новости

21/11/2014

Вардар по одмазда во Веспрем

Само 7 дена по неверојатниот натпревар во Скопје, Веспрем и Вардар ќе го одиграат вториот дуел во рамките на групата Ц во Лигата на шампионите. Веспрем […]
21/11/2014

Ливриниќ: Ќе се покажеме во најдобро светло

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Металург од третото коло на Купот на победниците на купови (КПК), против унгарската екипа на Сиофок КЦ, кој ќе […]
21/11/2014

Ракометарките на ЖРК Металург пред нов предизвик

Денес од 18:00 часот, ракометарките на ЖРК Металург предводени од тренерот Александар Петровски ќе го одиграат првиот натпревар од двомечот од третото коло на Купот на […]
20/11/2014

Саботна ракометна треска – три натпревари, за три победи

Ретки се деновите во македонскиот спорт кога три екипи во ист ден имаат натпревари во некои европски напреварувања. Уште поретко, и тоа во европски не само […]
20/11/2014

СЕХА го казни Металург затоа што не отпатува на натпреварот во Загреб

Македонскиот првак Металург службено го загуби натпреварот со ППД Загреб од СЕХА-лигата, добива дополнителна казна од минус бод, ќе мора да плати 2.000 евра и уште […]
19/11/2014

РФМ го објави списокот на ракометарки за двомечот со Исланд, а селектор сеуште не е избран …

Ракометната Федерација на Македонија го објави списокот на ракометарки што се повикани за подготовките за двомечот со репрезентацијата на Исланд од квалификациите за СП 2015 година. […]