Новости

25/11/2014

Марија Николиќ: Ќе ја вратиме Македонија таму каде што припаѓа, во ракометната елита.

Пикерот на Металург, Марија Николиќ е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Претпознатлива со својата борберност претставува светла иднина во женскиот ракомет во Македонија. Ракометарка од која […]
25/11/2014

Почнува продажбата на билети за натпреварот Вардар – Целје

Сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот од 7. коло на Ц групата од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Целје, што ќе се одигра на 29 […]
24/11/2014

Кире Лазаров незапирлив во ЛШ

Македонскиот репрезентативец Кире Лазаров се најде на второто место на листата на стрелците по одигрувањето на шестото коло во ЛШ. Лазаров на мечот против Фленсбург постигна […]
24/11/2014

Ремек делото на Лазаров и Шишкарев во ТОП 5 погодоци во ЛШ

Екипата на Вардар не успеа да дојде до посакуваната победа на гостувањето кај Веспрем и притоа доживеа убедлив пораз, но мала утеха за Вардарци е ремек […]
24/11/2014

Наумче Мојсовски во тимот на колото во ЛШ

Наумче Мојсовски е избран за најдобар лев бек на колото во Лигата на Шампионите. Тој одигра фантастична партија и заедно со Вугринец беше најзаслужен за првата […]
23/11/2014

ЖРК Металург повторно поразени од Сиофок

Тежок пораз доживеа тимот на ЖРК Металург во втората средба од третото коло на Купот на победници на купови. Во вториот натпревар од дуелот со Сиофок, […]