Новости

04/10/2014

Втор пораз за екипата на Металург во Лигата на шампионите

По поразот од ПСЖ во мечот од првото коло, македонскиот шампион забележа пораз и од екипата на Брест Мешков на гостувањето во Белорусија, овој пат со […]
04/10/2014

Се освен победа денес, претставува неуспех

Пoбедa! Тoa е единственaтa oпцијa зa Метaлург вo мечoт oд втoрoтo кoлo oд лигaтa нa шaмпиoните. Пo (не)oчекувaниoт пoрaз oд ПСЖ нa дoмaшен терен, РК Метaлург […]
04/10/2014

Македонија на прв контролен двобој со Израел

Македонската сениорска репрезентација на 22 декември ќе го има првиот контролен натпревар, за престојното светско првенство, кое ќе се одржи во Катар од 15 јануари до […]
04/10/2014

Металург по прва победа во Белорусија

Денес во Брест, Белорусија со почеток од 17 часот по македонско време, се игра натпреварот од второто коло од Лигата на шампионите помеѓу домаќинот Мешков Брест […]
03/10/2014

Вардарки пресилни за младите ракометарки на Металург

Младите ракометарки на ЖРК Металург, денес со очекуван пораз од македонскиот шампион ЖРК Вардар. Натпревар кој уште во првите десетина минути беше се решено,откако ракометарките на […]
03/10/2014

Вардар на премиерен меч во СЦ „Јане Сандаски“ против Чеховски Медведи

Утре, Вардар ќе ја има овогодинешната премиера пред своите навивачи во Лигата на Шампионите. На премиерниот меч во новата сала Јане Сандански, Вардар ќе го дочека […]