Новости

06/10/2014
alex-dujshebaev

Душебаев во најдобрата постава во второто коло од лигата на шампиони

ЕХФ како по секое коло од лигата шампиони, така и сега, ја избра најдобрата постава за второто коло од лигата на шампиони во која се најде […]
06/10/2014
dragica_mitroca

Драгица Митрова: Кога се игра за Македонија, тогаш сите сме едно

МакРакомет разговараше Драгица Митрова, левото крило на македонската репрезентација, која е на добар пат да стане интернационалка. Откако тимот на Металург се реши да им даде […]
05/10/2014
stoilov_stojance

Стоилов: Во оваа сала ќе паѓаат многу европски екипи

Вчера, Вардар ја покажа својата моќ и на најдобар можен начин ја отворија новата сала „Јане Сандаски“. Со убедлива победа над рускиот Чеховски Медведи. Стојанче Стоилов […]
05/10/2014
4

Иднината на машката ракометна репрезентација

Знаете дека за неколку месеци се игра Светското првенство во ракомет за мажи во Катар? Знам дека знаете, јас само да ве потсетам. Меѓу другите земји, […]
05/10/2014
kire_lazarov_barcelona

Лазаров ја торпедираше Висла Плок со 9 погодоци

Капитен на нашата македонска репрезентација Кирил Лазаров, со својот клуб Барселона денес стигна до втората победа во групната фаза од лигата на шампиони. На домашен терен […]
04/10/2014
vardar_scbt

Вардар ја успа руската мечка

РК Вaрдaр не мoжеше дa пoсaкa пoдoбрa премиерa вo нoвиoт спoртски хрaм Јaне Сaндaнски. Сигурни и убедливи 39-28 прoтив екипaтa нa Чехoвски Медведи зa мaксимaлни 4 […]