Новости

16/01/2015

Без Димовски и Митревски против Тунис

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го соопшти списокот од 16 ракометари со кои ќе се спротивстави на репрезентацијата на Тунис, во мечот од првото […]
16/01/2015

Прво коло: Македонија – Тунис

Пеколен старт за македонската ракометна репрезентација на СП во Катар. Денес, со почеток од 15:00 часот, Македонија ги стартува настапите на светскиот шампионат против селекцијата на […]
16/01/2015

СП Катар 2015: Ден 2 – Распоред на мечеви

На вториот натпреварувачки ден, сите преостанати 22 репрезентации ќе ги имаат своите први настапи. Значи на програмата се дури 11 мечеви од сите групи. Покрај, за […]
16/01/2015

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Тунис?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Тунис, ќе го отвори СП во Катар. Натпреварот започнува од 15:00 часот, со директен пренос на МРТ. Која е вашата […]
15/01/2015

Работи кои би ви помогнале за подобро следење на СП во Катар

Освен тоа што може да не следите на нашата фејбук страна, на која ќе пробаме што повеќе информации да ви претставиме за СП во Катар, ви […]
15/01/2015

Ивица Обрван: Ќе дадеме се од себе, утре со победа да го отвориме СП

Во пресрет на утрешниот натпревар на нашата репрезентација, нашиот селектор Ивица Обрван е задоволен од атмосферата во тимот, воедн ветуваат дека ќе дадат се од себе […]