Новости

16/01/2015

Ивица Обрван: Да се фокусираме на утрешниот натпревар против Иран

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван е задоволен од изданието на неговите ракометари на стартот од Светското првенство, но вели дека ова е само почеток и […]
16/01/2015

Борко Ристовски: Ова е една од најдобрите мечеви на Македонија

Голманот на македонската репрезентација, Борко Ристовски ја посочи денешната победа против Тунис како една од најдобрите мечеви на црвено-жолтите на големите натпреварувања, поради фактот дека во […]
16/01/2015

Том ‘О Бранагејн: Стоилов е како балерина со големина на мечка

Нашиот репрезентативец Стојанче Стоилов изигра одлична партија денес. Дури и познатиот коментатор на ЕХФ, Том ‘О Бранагејн беше воодушевен од денешното издание на македонските ракометари против […]
16/01/2015

Зорица Десподовска ќе игра во Бундес лигата

Нашата репрезентативка Зорица Десподовска отткако замина од турската Муратпаша, успеа за кратко време да најде нова средина. И тоа не било која, туку Германија. Десподовска потпиша […]
16/01/2015

Силно стартуваше Македонија на СП во Катар

Како што посакувавме, македонската ракометна репрезентација со победа го стартуваше својот настап на СП во Катар. И тоа каква победа. Разновидно, искусно, но пред се квалитетно […]
16/01/2015

Бранко Ангеловски им посака многу среќа на ракометарите

Несебичната поддршката за ракометарите доаѓа од сите страни на светот. Поранешниот македонски репрезентативец Бранко Ангеловски кој моментално игра во Констанца, Романија им изрази поддршка на нашите […]