Новости

22/11/2014

Манасков: Време е да ги израдуваме нашите верни навивачи

Денес од 19:00 часот, ракометарите на Металург ја пречекуваат шпанската епика на Натурхаус Ла Риоха. Овојпат тренираа напорно со цел конечно да ја надминат големата резултатска […]
21/11/2014

Ракометарките на ЖРК Металург издржаа само едно полувреме

Ракометарките на Металург се поразени со 26:17 во рамките на првиот дуел од третото коло од Купот на победниците на куповите од унгарската екипа на Сиофок […]
21/11/2014

Металург може до победа

Металург ја има таа чест, утрешната саботна треска да ја затвори. Со натпреварот кој за многумина е од голема важност, кај играчите се брка стабилизацијата во […]
21/11/2014

ЖРК Вардар по последните два бода годинава

Утрешната саботна рекометна треска, што сите со нетрпение ја очекуваме, ќе ја отворат ракометарките на ЖРК Вардар. Му гостуваат на Турингер, германскиот шампион кој се наоѓа […]
21/11/2014

Вардар по одмазда во Веспрем

Само 7 дена по неверојатниот натпревар во Скопје, Веспрем и Вардар ќе го одиграат вториот дуел во рамките на групата Ц во Лигата на шампионите. Веспрем […]
21/11/2014

Ливриниќ: Ќе се покажеме во најдобро светло

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Металург од третото коло на Купот на победниците на купови (КПК), против унгарската екипа на Сиофок КЦ, кој ќе […]