Новости

14/10/2014
rk_metalurg_timeout

Навивачите на Металург заслужија повеќе

„Вугринец е повреден“… „Вургинец ќе патува со екипата во Загреб“… „Ренато пред трансфер во Вардар“… „Вугринец подготвен за дуелот со Кил“… Премногу (дез)информации од таборот на […]
14/10/2014
georgievski_metalurg

Утре почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Кил

Металург на нивниот официјален сајт информираат дека утре, со почеток во 12 часот, почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Кил. Влезниците ќе се […]
14/10/2014
tatjana_hmirova

Татјана Хмирова ќе мора на операција за десното рамо

Руската интернационалка во ЖРК Вардар, Татјана Хмирова утре заминува на операција на десното рамо, проблем што подолго време ја мачи. Хируршката интервенција ќе биде извршена во […]
14/10/2014
zomimak_vs_ohrid

Без изненадувања во четвртото коло во машката Супер ВИП лига

Без изненадувања во четвртото коло на македонската Суперлига, ракометарите на Зомимак-М на гостувањето против новиот суперлигаш Работнички забележаа нова победа, четврта по ред во регуларниот дел, […]
12/10/2014
vardar_scbt

Вардар ја покажа својата моќ

Спектакуларен! Ако треба да се одбере еден збор за ракометот што го прикажа Вардар во мечот од третото коло, тогаш веројатно тој е најсоодветен. Спектакуларен! Конечниот […]
12/10/2014
rk_metalurg_timeout

Металург незаслужено се враќа со пораз од Загреб

ППД Загреб го совлада македонскиот шампион Металург до резултат 19-17. Трето коло, трет пораз за плаво-белите. Сепак, за разлика од првите две кола, сега со мирна […]