Новости

24/10/2014

Билети за мечот Македонија – Швајцарија

Од денес, петок, со почеток во 12:00 часот, во продажба ќе бидат пуштени билетите за мечот од првото коло во квалификациите за Европското Првенство 2016, кое […]
23/10/2014

Зомимак М и Металург 2 се издвоија на врвот на ВИП Супер лигата

Се одиграа натпреварите од 6-то коло, во Супер ВИП машката ракометна лига. Екипата на Зомимак М останува единствена непоразена екипа си макслимални 18 бода, откако во […]
22/10/2014

Нови мечеви во СЕХА Лигата за Вардар и Металург

Во паузата од натпреварите во Лигата на пампионите, а пред почетокот на ЕХФ неделата, кога играчите ќе се со своите репрезентации во квалификациите за ЕУРО 2016, […]
21/10/2014

Лош почеток за ЖРК Вардар

Со пораз 23-17 од Будуќност, и исклучително лоша игра, ракометарките на ЖРК Вардар го започнаа овогодинешното натпреварување во лигата на ракометни шампионки. Рака на срце, во […]
20/10/2014

Обрван го соопшти списокот за мечевите против Швајцарија и Чешка

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави списокот за првите два дуели од квалификациите за Европското првенство, кое ќе се одржи 2016 година, во […]
20/10/2014

Продолжува резултатската криза на Металург

Четврто коло и нов пораз за екипата на Металург во Лигата на шампионите. И, ако во минатите 3 рунди Металург беше во игра до речиси самиот […]