Новости

12/12/2014

Влатко Неделковски нов селектор на јуниорите

Влатко Неделковски, тренер на Работнички и асистент на Гино Стрезовски по предмет ракомет на ФФК, ќе го води македонскиот јуниорски репрезентативен тим на квалификациите за СП […]
12/12/2014

Тинекс Пролет на мегдан моќниот Веспрем

Ракометарите на Веспрем вo недела во Скопје ќе му гостуваат на Металург во рамките од СЕХА-лигата, а посетата на еден од најмоќните европски ракометни колективи ја […]
11/12/2014

Дерби за завршеток на сезоната и одлична најава за престојниот месец Јануари

КОНЕЧНО! ! ! Да конечно, видовме вистинско дерби ко што доликува … можеби видовме просечна игра на теренот, но се гледаше желбата на двете страни за […]
10/12/2014

Георгиевски: Ќе дадеме се од себе за да оствариме позитивен резултат

Десното крило на Металург, Гоце Георгиевски во пресрет на вечерашниот натпревар ветува максимална борбена и дисциплинирана игра, со што би оствариле позитивен резултат. „Од името на […]
10/12/2014

Абутовиќ: Од Металург си заминаа неколку играчи, но остана костурот на екипата

Специјалистот за одбрана Илија Абутовиќ, за вечерашното македонско дерби Металург – Вардар, потенцира дека немаат некоја особена предност пред плаво-белите. Бидејќи колку и да заминале ракометари, […]
10/12/2014

Прибак: Дерби дуелите со Металург секогаш се неизвесни

Во пресрет на вечерашното дерби помеѓу двата најголеми клуба во Македонија, Металург – Вардар, средниот бек на Вардар Немања Прибак очекува нов интересен меч, на кој […]