Новости

18/01/2015

Ацо Јоновски: Босна има добра одбрана, па нека победи подобриот

Во пресрет на утрешниот натпревар против Босна и Херцеговина, кој ќе се одигра од 17:00 часот, столбот во нашата одбрана Ацо Јоновски ја пофали босанската репрезентација, […]
18/01/2015

Неразделните цимери со селфи

Нашата репрезентација денес е слободна, нашите ракометари имаат можност да се одморат и спремат за утрешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Неразделните цимери денеска со селфи, […]
18/01/2015

Велко Марковски: Одиме по нови два бода против Босна и Херцеговина

Денес ракометарите имаат слободен ден, па еден од нашите главни ракометари во одбраната Велко Марковски, за утрешниот натпревар е оптимист и верува дека ќе дојдеме до […]
18/01/2015

Мојсовски: Ме радува фактот дека остануваме разочарани и кога победуваме

Денес македонските ракометари се слободни, да одморат и да ги наполнат батериите по двата напорни натпревари против селекциите на Тунис и на Иран. Воедно и да […]
18/01/2015

СП Катар 2015: Ден 4 – Распоред на мечеви

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Нашата репрезентација денес е слободна, со што нашите ракометари ќе одмараат и спремаат за веќе утрешниот […]
17/01/2015

СП Катар 2015: Ден 3 – Резултати

Трет натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден кој ќе го запомниме пред се по втората победа на Македонија на овој шампионат. Триумф од […]