Новости

18/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Босна и Херцеговина?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, понеделник, го игра третиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Босна и Херцеговина. Натпреварот започнува од 17:00 […]
18/01/2015

СП Катар 2015: Ден 4 – Резултати

Без гoлеми изненaдувaњa пoминa 4-oт нaтпревaрувaчки ден нa СП вo Кaтaр. Вo дербитo нa денoт, вo исклучителнo цврст и изеднaчен нaтпревaр, Гермaнијa јa совлaдa Русијa сo […]
18/01/2015

ФОТО: Како се забавува нашата фаланга?

Ви претставуваме галерија од интересни слики кои ги најдовме на Инстаграм, од навивачи кои се присутни во Доха и објавиле под хаштагот #OoredooHandball2015. Погледнете како дел […]
18/01/2015

Обрван: Босна ни е добро познат противник

Селекторот на нашата репрезентација, Ивица Обрван, во пресрет на утрешниот натпревар најавува добра игра и максимална посветеност на ракометарите, со што дотолку победиме ќе останеме во […]
18/01/2015

Марковиќ верува дека Босна може да ја совлада Македонија

Денес е слободен ден за македонската ракометна репрезентација, како и за сите екипи од Група Б на Светскиот шампионат во Катар. Два меча, две победи за […]
18/01/2015

Играчите на Босна веруваат во успех против Македонија

И покрај поразот од репрезентацијата на Австрија, кој ги става Босанците во непријатна ситуација пред продолжението на првенството, ракометарите на Босна и Херцеговина силно веруваат во […]