Новости

19/01/2015

Трето коло: Македонија – Босна и Херцеговина

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина е третиот противник на македонската ракометна репрезентација на светското првенство во Катар. Уште еден дебитант на светските шампионати, кој постигна историски […]
19/01/2015

Мојсовски: Против БиХ ќе дадеме 120 проценти

Нашиот ракометар Наумче Мојсовски резервирано гледа на работите за денешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Во никој случај не треба да се потцени репрезентацијата на БиХ, […]
19/01/2015

Ристовски: Кога ја гледам БиХ, ме потсетува на нас на СП 2009

Во пресрет на денешниот натпревар против репрезентацијата на Босна и Херцеговина, голманот Борко Ристовски репрезентацијата на БиХ ја споредува со нашата репрезентација од СП во Хрватска […]
19/01/2015

Литвански судии за мечот со Босанците

Денешниот натпревар од третото коло во групата Б меѓу селекциите на Македонија и Босна и Херцеговина ќе го води литванската судиска двојка Миндаугас Гателис и Ваидас […]
19/01/2015

Стоилов: Кире е „убиец“ кој може да постигне гол од секоја позиција

Во изјава за официјалниот сајт на првенството, македонскиот пикер Стојанче Стоилов беше порасположен и му оддаде должна почит на капитенот Кире Лазаров. „Се чувствуваме благословени што […]
19/01/2015

СП Катар 2015: Ден 5 – Распоред на мечеви

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Босна и Херцеговина, кој […]