Новости

20/01/2015

Обрван: Без емоции во мечот со Хрватска, јас сум селектор на Македонија

Македонската ракометна репрезентација утре од 17 часот против Хрватска ќе го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство во Катар. Селекторот на нашиот национален тим Ивица Обрван, […]
20/01/2015

Голужа: Со цврста одбрана и течен напад до триумф над Македонија

Хрватите одморени ќе ја дочекаат македонската ракометна репрезентација во дербито од групата Б, кое ќе се одигра во среда од 17:00 часот. Како што планираше селекторот […]
20/01/2015

СП Катар 2015: Ден 6 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби дуелите се во групата Д, каде се среќаваат Полска – Русија и Данска – Германија. […]
19/01/2015

СП Катар 2015: Ден 5 – Резултати и табела

Заврши и петтиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден кој ни донесе уште една, трета по ред радост. Македонија и во третиот меч […]
19/01/2015

Нова, трета по ред, победа за Македонија

Трет меч и трета победа за Македонија на Светското ракометно прванство во Катар. Овој пат, пред квалитетната македонска репрезентација, падна солидната селекција на Босна и Херцеговина. […]
19/01/2015

Фановите предвидуваат победа за Македонија, во неизвесен дуел

На 5-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од третото коло. По двете сигурни победи, денес не очекува дуел со Босна и […]