Новости

20/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Хрватска?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, среда, го игра четвртиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Хрватска. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со […]
20/01/2015

СП Катар 2015: Ден 6 – Резултати и табела

Едно од најинтересните натпреварувачки денови на СП во Катар. Вo дербитo нa денoт, помеѓу репрезентациите на Германија и Данска, сепак немаше победник, натпреварот заврши нерешено. Изненадување […]
20/01/2015

Зорица Десподовска промовирана во Кобленц

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска беше и официјално промовирана во тимот на Кобленц, откако пред неколку дена го стави и потписот на договорот со тимот во кој […]
20/01/2015

Ивано Балиќ: На Хрватска ќе и биде тешко да ја победи Македонија

Поранешниот хрватски репрезентативец и бомбардер, Ивано Балиќ, кој што на ова СП во Катар, е во улога на спортски коментатор за една од телевизиите на Хрватска […]
20/01/2015

Игор Вори: Македонија не е изненадување на СП во Катар

Еден од најискусните хрватски репрезентативци, пикерот Игор вори говореше пред утрешниот меч важен меч против Македонија во групата Б на СП во Катар. “Многумина ме прашуваа, […]
20/01/2015

Лазаров: Македонија може да победи секого

Капитенот Кирил Лазаров во своето интервју за „Ал Џазира Балкан“ најавува дека тој и неговите колеги не се плашат од никого и ќе се обидат да […]