Новости

22/01/2015

СП Катар 2015: Ден 8 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби дуелите се во групата Д, каде се среќаваат Германија – Аргентина и Данска – Русија. […]
21/01/2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Резултати и табела

Заврши и седмиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден во кој нашата репрезентација го забележа првиот пораз на ова СП, загуби од големата […]
21/01/2015

Миркуловски: Ако на минатите мечеви се враќавме, денес немавме сили за такво нешто

По поразот на нашата репрезентација, нашиот ракометар Филип Миркуловски го остава поразот зад себе и веќе мисли на следниот натпревар против Австрија, кој со победа ќе […]
21/01/2015

Обрван: Ја натеравме Хрватска да изигра најдобро што може

Македонија го претрпе првиот пораз на овој светски шампионат, губејќи од Хрватска со 29-26. Селекторот Ивица Обрван е свесен за пропустите во играта на македонскиот национален […]
21/01/2015

Фановите предвидуваат неизвесен меч, со среќен крај

На 7-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од четвртото коло. По трите победи, денес не очекува деби дуелот со репрезентацијата на […]
21/01/2015

Потсетуваме на видеото кое допре до многу љубители на ракометот

Ве потсетуваме на едно убаво видео од пред три години, од ЕП 2012 во Србија, каде нашата репрезентација го освои 5-то место. Видео за кое секој […]