Новости

16/01/2015

СП во Катар 2015: Ден 2 – Резултати

Заврши вториот натпреварувачки ден, на кој се одиграа 11 натпревари. Ден кој го донесе и првото големо изненадување. Една од најсилните европски и светски репрезентации, и […]
16/01/2015

Наумче Мојсовски: Ако се потцени противникот, секој може да те победи

Нашиот репрезентативец Наумче Мојсовски, денес покажа дека полека но сигурно се враќа во посакуваната форма. Натпревар во кој одлично изигра во нападот, постигнувајќи 4 погодоци. Мојсовски […]
16/01/2015

Ивица Обрван: Да се фокусираме на утрешниот натпревар против Иран

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван е задоволен од изданието на неговите ракометари на стартот од Светското првенство, но вели дека ова е само почеток и […]
16/01/2015

Борко Ристовски: Ова е една од најдобрите мечеви на Македонија

Голманот на македонската репрезентација, Борко Ристовски ја посочи денешната победа против Тунис како една од најдобрите мечеви на црвено-жолтите на големите натпреварувања, поради фактот дека во […]
16/01/2015

Том ‘О Бранагејн: Стоилов е како балерина со големина на мечка

Нашиот репрезентативец Стојанче Стоилов изигра одлична партија денес. Дури и познатиот коментатор на ЕХФ, Том ‘О Бранагејн беше воодушевен од денешното издание на македонските ракометари против […]
16/01/2015

Зорица Десподовска ќе игра во Бундес лигата

Нашата репрезентативка Зорица Десподовска отткако замина од турската Муратпаша, успеа за кратко време да најде нова средина. И тоа не било која, туку Германија. Десподовска потпиша […]