Новости

22/01/2015

Лукас Мајер: Ќе им се реваншираме на Македонија

Нашиот следен противник е Австрија, репрезентација која ни далеку не е за потценување. Репрезентација која со голема желба сака да ни се реваншира за поразот во […]
22/01/2015

Вугринец не ја посакува Словенија во 1/8 финалето

Еден од најискусните ракометари во нашата репрезентација, Ренато Вугринец не ја посакува својата родна Словенија во 1/8 финалето, смета дека домаќинот Катар би бил многу подобар […]
22/01/2015

Јоновски го повреди скочниот зглоб, неизвесен за мечот со Австрија

Ацо Јоноски заработи незгодна повреда уште во првото полувреме од натпреварот против Хрватска, стисна заби и продолжи да настапува и со повреден скочен зглоб, но последиците […]
22/01/2015

СП Катар 2015: Ден 8 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби дуелите се во групата Д, каде се среќаваат Германија – Аргентина и Данска – Русија. […]
21/01/2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Резултати и табела

Заврши и седмиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден во кој нашата репрезентација го забележа првиот пораз на ова СП, загуби од големата […]
21/01/2015

Миркуловски: Ако на минатите мечеви се враќавме, денес немавме сили за такво нешто

По поразот на нашата репрезентација, нашиот ракометар Филип Миркуловски го остава поразот зад себе и веќе мисли на следниот натпревар против Австрија, кој со победа ќе […]