Новости

25/11/2014
marija_nikolic2

Марија Николиќ: Ќе ја вратиме Македонија таму каде што припаѓа, во ракометната елита.

Пикерот на Металург, Марија Николиќ е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Претпознатлива со својата борберност претставува светла иднина во женскиот ракомет во Македонија. Ракометарка од која […]
25/11/2014
rk_vardar

Почнува продажбата на билети за натпреварот Вардар – Целје

Сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот од 7. коло на Ц групата од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Целје, што ќе се одигра на 29 […]
24/11/2014
kire_lazarov_barcelona

Кире Лазаров незапирлив во ЛШ

Македонскиот репрезентативец Кире Лазаров се најде на второто место на листата на стрелците по одигрувањето на шестото коло во ЛШ. Лазаров на мечот против Фленсбург постигна […]
24/11/2014
filip_lazarov

Ремек делото на Лазаров и Шишкарев во ТОП 5 погодоци во ЛШ

Екипата на Вардар не успеа да дојде до посакуваната победа на гостувањето кај Веспрем и притоа доживеа убедлив пораз, но мала утеха за Вардарци е ремек […]
24/11/2014
2

Наумче Мојсовски во тимот на колото во ЛШ

Наумче Мојсовски е избран за најдобар лев бек на колото во Лигата на Шампионите. Тој одигра фантастична партија и заедно со Вугринец беше најзаслужен за првата […]
23/11/2014
zrk_metalurg

ЖРК Металург повторно поразени од Сиофок

Тежок пораз доживеа тимот на ЖРК Металург во втората средба од третото коло на Купот на победници на купови. Во вториот натпревар од дуелот со Сиофок, […]