Новости

18/01/2015

Марковиќ верува дека Босна може да ја совлада Македонија

Денес е слободен ден за македонската ракометна репрезентација, како и за сите екипи од Група Б на Светскиот шампионат во Катар. Два меча, две победи за […]
18/01/2015

Играчите на Босна веруваат во успех против Македонија

И покрај поразот од репрезентацијата на Австрија, кој ги става Босанците во непријатна ситуација пред продолжението на првенството, ракометарите на Босна и Херцеговина силно веруваат во […]
18/01/2015

Ацо Јоновски: Босна има добра одбрана, па нека победи подобриот

Во пресрет на утрешниот натпревар против Босна и Херцеговина, кој ќе се одигра од 17:00 часот, столбот во нашата одбрана Ацо Јоновски ја пофали босанската репрезентација, […]
18/01/2015

Неразделните цимери со селфи

Нашата репрезентација денес е слободна, нашите ракометари имаат можност да се одморат и спремат за утрешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Неразделните цимери денеска со селфи, […]
18/01/2015

Велко Марковски: Одиме по нови два бода против Босна и Херцеговина

Денес ракометарите имаат слободен ден, па еден од нашите главни ракометари во одбраната Велко Марковски, за утрешниот натпревар е оптимист и верува дека ќе дојдеме до […]
18/01/2015

Мојсовски: Ме радува фактот дека остануваме разочарани и кога победуваме

Денес македонските ракометари се слободни, да одморат и да ги наполнат батериите по двата напорни натпревари против селекциите на Тунис и на Иран. Воедно и да […]