Новости

24/01/2015

Учинокот на репрезентативците на Македонија по групната фаза

Играч Вкупно постигнати голови Оценка на МакРакомет (1-5) Коментар Д. Манасков 20 5 Манасков на ова првенство конечно покажува зрелост. Прецизен, агилен во одбраната и убоит […]
24/01/2015

Одлично видео кое никого нема да остави рамнодушен

Уште едно одлично видео на IP14 продукцијата за тековното СП во Катар, кое никого нема да остави рамнодушен. Ова не е прво видео, сите добро знаеме […]
24/01/2015

Кои се најопасните играчи кај Словенците?

Иако на сите ни е јасно дека ракометот е екипен спорт и една репрезентација може да победува само ако има силен колектив, сепак во речиси секоја […]
24/01/2015

Вуги пред психолошки најтешкиот меч во кариерата

Тежок меч ја очекува македонската ракометна репрезентација во 1/8 финалето на СП во Катар, Противник е извонредно квалитетната репрезентација на Словенија. Но на еден наш репрезентативец, […]
24/01/2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби на денот е во групата Ц, каде се среќаваат Шведска – Франција во директен дуел […]
23/01/2015

Обрван: Горд сум на Петар Ангелов

Селекторот упати комплименти на адреса на голманот Петар Ангелов, кој се прикажа во добро светло откако влезе во игра на местото на Борко Ристовски. „Ангелов влезе […]