Новости

25/01/2015

Мојсовски: Да не дозволиме „брканица“ на теренот

Еден од клучните македонски ракометари во изминативе 10 години секако е Наумче Мојсовски. Искусниот ракометар, сепак допрва треба да има вистински блесок на овој шампионат. Можеби […]
25/01/2015

СП Катар 2015: Ден 11 – Распоред на мечеви

Почнува елиминациската фаза на СП во Катар. Денес на програмата се првите четири осмина-финални дуели. Македонската јавност е насочена кон мечот Македонија – Словенија, кој воедно […]
25/01/2015

Одиме на победа!

На СП во Катар, денес за почнува елиминациската фаза – започнуваат 1/8 финалните дуели. Велат ова е вистинскиот почеток на првенството. Така е и за Македонија, […]
25/01/2015

Македонија – Словенија: Сите досегашни мечеви

Македонија и Словенија се сретнале само 3 пати во изминативе 25 годинина официјални средби. Прв пат, во баражот од квалификациите за ЕП 2008, кога во двата […]
25/01/2015

Зорман го провоцира Вуги

Немa крaј нa Слoвенечките прoвoкaции. Еден oд глaвните aдути нa Слoвенците, Урoш Зoрмaн, нa свoјoт твитер прoфил oбјaви сликa сo некoректнa пoрaкa упaтенa кoн Ренaтo Вугринец. […]
24/01/2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Резултати и табела

Со мечевите од 5-то коло во групите Ц и Д завршија натпреварите од групната фаза на СП во Катар, По што познати се сите осмина-финални двојки. […]