Новости

03/12/2014
macedonia_timeout

Исланд сепак преголем залак за нашите ракометарки

Репрезентацијата на Исланд сепак преголем залак за нашите ракометарки, кои вечерва го претрпеа и третиот пораз во претквалификациите за бараз за СП во Данска 2015 година, […]
03/12/2014
zorica_despodovska

Десподовска: Нема лесно да се предадеме

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската женска репрезентација, против репрезентацијата на Исланд во претквалификациски натпревар за пласман во баражот за Светското првенство во Данска во […]
03/12/2014
zeni_rakomet

Познат составот на Македонија за денешниот натпревар против Исланд

Селекторот на македонската женска репрезентација, Благојче Весиќ, објави со кои ракометарки ќе настапи на денешниот претквалификациски натпревар за пласман во баражот за Светското првенство во Данска […]
03/12/2014
vanco_dimovski_metalurg

Започна продажбата на билети за натпреварот Металург – Брест Мешков

Денеска, од 12 часот започна продажбата на влезници за средбата од 8-то коло од Лигата на шампионите, против екипата на Брест Мешков. Ова е последен натпревар […]
02/12/2014
macedonia_timeout

Ракометарките против Исланд, за поправање на лошиот впечаток

Женската ракометна репрезентација е во Исланд, каде утре со почеток од 19:30 часот, ќе го одигра првиот од двата натпревари за место во баражот за СП […]
01/12/2014
timur_dibirov

Магијата на Дибиров во топ 5 погодоци во ЛШ

Тимур Дибиров, на саботниот дуел против Целје во Лигата на шампионите, уште еднаш ја покажа својата мајсторија. Постигна прекрасен гол, а ЕХФ истиот го прогласи за […]