Новости

06/12/2014

Прибак: Одиме на победа

Ракометарите на Вардар денеска од 17:00 часот против Чеховски Медведи ќе го одиграат последниот натпревар во овој дел од сезоната во Лигата на шампионите. Во пресрет […]
06/12/2014

Миркуловски: Со победа да се простиме од нашата публика

Ракометниот шампион на Македонија, Металург денес од 19:00 часот го игра последниот натпреварот за календарската година во Лигата на шампионите против Мешков Брест на домашен терен […]
05/12/2014

Металург по нови два бода

Со мечот Металург – Брест Мешков се затвара полусезоната во Лигата на шампионите. И некако плановите пред почетокот на сезоната говореа, дека токму со овој меч […]
05/12/2014

Вардар во лов на руски мечки

На три кола пред крајот од групната фаза во Лигата на шампионите, Вардар е на позиција која ја посакуваше пред стартот на натпреварите – едно од […]
05/12/2014

Лазаров: Ќе се обидеме да го оствариме сонот на сите Македонци

Нашиот капитен, Кирил Лазаров во ексклузивно интервју за официјалната страна на ЕХФ проговори за неговите очекувања од претстојното Светско првенство во Катар. „Нашите очекувања се навистина […]
04/12/2014

Кире Лазаров е во најдобриот тим за 2014 година

Нашиот капитен Кире Лазаров е избран во најдобриот тим за 2014 година, во изборот што го организираше специјализираниот портал „Хендбол планет“. Со вкупно 57 гласови, скоро […]