Новости

07/02/2015

Убава приказна за Металург во кратко видео

Бојан Коцев со кратко авторско видео посветено на ракометниот клуб Металург, се обидува да ја стимулира попларизацијата на македонскиот ракомет, и еден од најквалитетните клубови кој […]
07/02/2015

Со овој состав Металург ќе и се спротистави на Војводина

На денешниот натпревар од 14-тото коло на СЕХА-лигата, екипата на Металург ќе настапи во следниот состав: Митревски, Мисовски, Ојлески, Бој.Маџовски, Костески, М.Манасков, Кукоски, Нелоски, Крстевски, Борј.Маџовски, […]
06/02/2015

Притиснато е копчето “рестарт“ на македонскиот ракомет

Добро се сеќаваме како помина ланската сезона клупскиот македонски ракомет, го достигна врвот во нашата историја. Вардар и Металург беа на чекор до фајнал-фор во Лигата […]
06/02/2015

Како и другите, така и Вугринец

Ранато Вугринец со огласи за состојбата на Металург, и воедно утрешниот натпревар ќе го одигра за одличната публика која го следеше и ќе го следи шампионот […]
06/02/2015

Еве кои ракометари си заминуваат од Металург

Од Металург си заминуваат Мојсовски, Димовски, браќата Маркоски, Георгиевски, Јоновски, Миркуловски и Манасков… Еве што изјави Левче Китевски на прес-кофнеренцијата денес: „Со нетрпение сите очекувате изјава […]
05/02/2015

Филип Миркуловски заминува од Металург

По 12 години поминати во Металург, Филип Миркуловски го напушта клубот и се сели во Бундес-лигата, негова следна дестинација ќе биде Хановер. Преку својата фејсбук страна […]