Новости

10/02/2015

Започна продажбата на билети за натпреварот Вардар-Монпелје

Сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот од 9-то коло на Ц групата од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Монпелје, што ќе се […]
09/02/2015

Вардар на поправен испит против Војводина

Ракометарите Вардар по поразот од Загреб вечерва на поправен испит против Војводина. Екипа која не успеа да оправда фаворитската улога против Металург пред два дена во […]
09/02/2015

Раде Стојановиќ е новото засилување на Металург

Поранешниот македонски репрезентативец Раде Стојановиќ е новото засилување на Металург. Според најавите Стојановиќ уште од денеска треба да почне со тренинзи, а во дресот на Металург […]
08/02/2015

Манасков продолжува во бундес лигата

Репрезентативното лево крило, доскорешниот играч на Металург, Дејан Манасков кариерата ќе ја продолжи во бундес лигата. По Миркуловски, и Мансков обезбеди ангажман во најсилната светска лига. […]
08/02/2015

ЖРК Вардар се врати на победничките патеки

Екипата на ЖРК Вардар викендов конечно одигра натпревар како што се очекува од претендент за учество на завршниот турнир, па и освојувач на шампионскиот пехар. Убедлив […]
08/02/2015

Пред Металург престои блескава иднина

Плаво-белите на вчерашниот натпревар од СЕХА лигата, против двојниот српски шампион покажаа дека и покрај финансиските проблеми во клубот, нема да се откажат од опстанокот на […]