Новости

21/02/2015

Вардар ги припитоми германските лавови

Вардар ја забележа 7-та победа оваа сезона во Лигата на шампиони над германскиот гигант Рајн Некар Ловен, кој го забележа првиот пораз на домашен терен оваа […]
21/02/2015

ЖРК Металург го совлада хрватскиот шампион

Македонскиот претставник ЖРК Металург по шест порази по ред ја забележа првата победа во женската ракометна Регионална лига откако во Љубљана со 18-17 славеше над хрватскиот […]
21/02/2015

Лазаров: Оптимист сум и верувам дека ќе се вратиме со нова победа

На денешното гостување кај Рајн Некар Левен за „црвено-црните“ доволен е и еден бод за да ја задржат втората позиција, која ќе им донесе противник што […]
21/02/2015

Гонзалес: Ќе се бориме до крај, за да се вратиме непоразени

Во пресрет на денешниот натпревар тренерот Раул Гонзалес очекува позитивен резултат на ова гостување, за кое вели дека неговиот тим мора да се одбрани во првите […]
21/02/2015

Карачиќ: Дојдовме за да се покажеме во најдобро светло

Игор Карачиќ смета дека победата против Монпелје на минатиот натпревар во Скопје многу допринела за продолжување на победничката атмосфера во екипата. Но на жешкиот терен на […]
21/02/2015

Горбок: Имаме сила да дојдеме до триумф

Вечерва екипата на Вардар ги очекува последниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите и тоа против силниот тим на Рајн Некар Ловен. Екипа која […]