Новости

08/02/2015

Манасков продолжува во бундес лигата

Репрезентативното лево крило, доскорешниот играч на Металург, Дејан Манасков кариерата ќе ја продолжи во бундес лигата. По Миркуловски, и Мансков обезбеди ангажман во најсилната светска лига. […]
08/02/2015

ЖРК Вардар се врати на победничките патеки

Екипата на ЖРК Вардар викендов конечно одигра натпревар како што се очекува од претендент за учество на завршниот турнир, па и освојувач на шампионскиот пехар. Убедлив […]
08/02/2015

Пред Металург престои блескава иднина

Плаво-белите на вчерашниот натпревар од СЕХА лигата, против двојниот српски шампион покажаа дека и покрај финансиските проблеми во клубот, нема да се откажат од опстанокот на […]
07/02/2015

Убава приказна за Металург во кратко видео

Бојан Коцев со кратко авторско видео посветено на ракометниот клуб Металург, се обидува да ја стимулира попларизацијата на македонскиот ракомет, и еден од најквалитетните клубови кој […]
07/02/2015

Со овој состав Металург ќе и се спротистави на Војводина

На денешниот натпревар од 14-тото коло на СЕХА-лигата, екипата на Металург ќе настапи во следниот состав: Митревски, Мисовски, Ојлески, Бој.Маџовски, Костески, М.Манасков, Кукоски, Нелоски, Крстевски, Борј.Маџовски, […]
06/02/2015

Притиснато е копчето “рестарт“ на македонскиот ракомет

Добро се сеќаваме како помина ланската сезона клупскиот македонски ракомет, го достигна врвот во нашата историја. Вардар и Металург беа на чекор до фајнал-фор во Лигата […]