Новости

28/02/2015

Вардар без поголеми проблеми го совлада Татран Прешов

Ракометарите на Вардар без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Татран Прешов со 29-34, во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој нашите ракометари го отворија […]
28/02/2015

Вардар на тешко гостување кај Татран Прешов

Вардар денес ги продолжуваат настапите во СЕХА лигата, со дуелот од претпоследното коло против екипата на Татран Прешов. Квалитетна екипа, која игра одлично на домашен терен […]
28/02/2015

Да се биде или не за македонските шампионки!

Со дуелот против екипата на Лајпциг, кој на програмата е денес, сабота, екипата на ЖРК Вардар го започнува последниот циклус од 3 натпревари во втората, групна […]
27/02/2015

Обрван останува селектор на Македонија

Ивица Обрван останува на чело на македонската ракометна репрезентација, откако денеска беше претставен неговиот извештај за настапот на нашиот национален тим на СП 2015 во Катар. […]
27/02/2015

Металург се засилува со двајца нови ракометари

Македонскиот шампион Металург, пред почетокот на плејоф-фазата во домашното ракометно првенство се засили со двајца нови ракометари. Станува збор за хрватскиот кружен напаѓач Драган Вргоч и […]
27/02/2015

Вугринец и Мојсовски со победа во своето деби

Ракометните репрезентативци на Македонија, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец, имаа успешно деби во својот нов клуб Лахвија, предводејќи ја оваа екипа до триумф на дуелот против […]