Новости

21/01/2015

Обрван: Ја натеравме Хрватска да изигра најдобро што може

Македонија го претрпе првиот пораз на овој светски шампионат, губејќи од Хрватска со 29-26. Селекторот Ивица Обрван е свесен за пропустите во играта на македонскиот национален […]
21/01/2015

Фановите предвидуваат неизвесен меч, со среќен крај

На 7-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од четвртото коло. По трите победи, денес не очекува деби дуелот со репрезентацијата на […]
21/01/2015

Потсетуваме на видеото кое допре до многу љубители на ракометот

Ве потсетуваме на едно убаво видео од пред три години, од ЕП 2012 во Србија, каде нашата репрезентација го освои 5-то место. Видео за кое секој […]
21/01/2015

Видео: Ремек делото на Мојсовски-Стоилов-Манасков

Ремек делото на нашите ракометари се најде во топ 5 на вчерашниот ден. За оние што пропуштија, можат да го погледнат на следното видео.
21/01/2015

Бaлкaнскa рaкoметнa биткa

Во дерби дуелот од 4-то коло во групата Б, ќе се сретнат Македонија и Хрватска. Двете репрезентации непоразени влегуваат во овој дуел. Меч кој најверојатно ќе […]
21/01/2015

Чешки судии на натпреварот помеѓу Македонија и Хрватска

Чешките судии Јиржи Новотни и Вацлав Хорачек ќе го водат натпреварот на нашата репрезентација против Хрватска. На записничката маса се: Петер Зишелшмид (Германија), Рамон Гаљего (Шпанија) […]