Новости

07/03/2015

Стоилов: Време е да им се одмаздиме!

Во пресрет на вечерашниот натпревар репрезентативецот Стојанче Стоилов најави дека „црвено-црните“ ќе сторат се за да слават над унгарскиот гигант, со што би си ја кренале […]
07/03/2015

Веспрем како добра подготовка за Висла Плок

Вардар во последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата ќе го пречека Веспрем, натпревар кој добро ќе им дојде на двете екипи како подготовка […]
06/03/2015

Завршниот турнир е преголем залак за Металург

Ракометарите на Металург претрпеа уште еден пораз, овојпат од екипата на Борац од Босна и Херцеговина, со конечни 27:21. Со што дефинитивно плаво-белите ги загубија шансите […]
06/03/2015

Вардарки го торпедираа Крим со 47 погодоци

Вардарки денешниот натпревар го изиграа на високо ниво, со што резултираше со убедлива победа над словенечкиот шампион со 29:47. Победа со која ЖРК Вардар се искачи […]
06/03/2015

Вардарки му гостуваат на словенечкиот шампион

Ракометарките на Вардар вечерва против Крим Меркатор ќе го одиграат претпоследниот натпревар од главната рунда во Лигата на шампионки. Натпревар во кој се освен убедлива победа […]
06/03/2015

Победа за задржување на шансите за учество на завршниот турнир

Македонскиот ракометен шампион Металург вечерва во Бања Лука му гостува на Борац, екипа која се бори да го избегне последното место на табелата. После поразот од […]