Новости

10/03/2015

Нoв пoчетoк или тaжен крaј зa Метaлург?

И додека навивачите на Вардар, во Скопје и ширум Македонија, полека ги зафаќа еуфорија пред дуелите со Висла Плок, во 1/8 финалето на ЛШ, на другиот […]
10/03/2015

Резултати од 15-то коло од машката ВИП Супер лига

Со одигрувањето на вчерашниот натпревар помеѓу Тинекс Пролет и Охрид, во кој убедливо славеа скопјаните со 28:21, заврши 15-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига. […]
09/03/2015

Андреа Пенезиќ во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ е прогласена за една од трите ѕвезди на 9-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на […]
07/03/2015

Дејан Манасков со нова блескава партија во дресот на Вецлар

Македонското репрезентативно лево крило, Дејан Манасков одигра нова блескава партија во дресот на Вецлар, каде постигна 7 погодоци. Доволно за да биде најефикасен ракометар на натпреварот […]
07/03/2015

Вардар му се одмазди на големиот Веспрем

Вардар му се одмазди на Веспрем, најуспешната екипа во досегашниот дел од регионалната СЕХА лига. Вардарци ги понижија унгарците во СЦ „Јане Сандански“, совладувајќи ги со […]
07/03/2015

Гонзалез: Ќе им дадам шанса на сите ракометари

Со оглед дека вечерашниот натпревар нема некое големо значење за двата тима, тренерот Раул Гонзалез планира да го изротира тимот и одново шанса да им даде […]