Новости

14/03/2015

На победа – за силна порака до идниот противник

Македонските ракометни шампионки, екипата на ЖРК Вардар денеска игра исклучително важен натпревар во последното коло од групната фаза во Лигата на Шампиони. Откако со победата во […]
14/03/2015

Прво изненадување, Пелистер загуби на гостувањето во Охрид

Уште во првиот натпревар од 16-то коло во Супер ВИП лигата на Македонија се случи првото изненадување, екипата на Охрид го совлада Пелистер со 27:21 и […]
13/03/2015

Неизвесноста во домашното првенство продолжува

Престојниов викенд ќе се одигра 16-то коло од машката ракометна Супер ВИП лига, во кое не се очекуваат некои поголеми изненадување. Освен ако гледаме според позицијата […]
11/03/2015

Вардарки сепак пресилни за девојките од Автокоманда

Денес шампионот ЖРК Вардар му гостуваше на ЖРК Металург во Автокоманда, натпревар во кој издојуваа уште една победа во домашното првенство, со 22:31. Уште на почетокот […]
11/03/2015

Дејан Манасков ќе се врати во Македонија, но во Вардар

Официјално на веб страната на Вардар објавија дека левото крило на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков од следната сезона ќе биде дел од нивната епипа, и […]
11/03/2015

Ракометарките во третиот шешир за квалификациите за ЕП 2016

Македонската женска ракометна репрезентација е сместена во третиот шешир за ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2016 година, кое ќе се одржи во Шведска. Во […]