Новости

17/03/2015

Стефан Кимевски: Татко ми е мојот идол

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристовски и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Стефан Кимевски е еден од […]
16/03/2015

Познат противникот на Вардар во полуфиналето на СЕХА

Победникот од натпреварот помеѓу екипите на  Мешков Брест и Нексе, ќе биде противникот на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир на СЕХА лигата во Веспрем. По […]
16/03/2015

ЖРК Вардар против Ѓер во 1/4 финалето

После последното коло од главната рунда во Лигата на шампионите, познати се сите парови во 1/4 финалето. Нашиот шампион ЖРК Вардар во 1/4 финалето ќе игра […]
16/03/2015

Лазаров, Дибиров и Пенезиќ во Топ 5 стрелци во ЛШ

Нашиот капитен Кире Лазаров после првите 1/8 натпревари понатаму ја предводи листата на стрелци во Лигата на шампионите, со вкупно 84 погодоци. Во првите 5 стрелци, […]
16/03/2015

Видео: Амандин Лејно во Топ 5 одбрани

Амандин Лејно е во одлична форма оваа сезона, а тоа го докажа многупати досега. Во последниот натпревар против Динамо Синара французинката одлично го чуваше голот, во […]
16/03/2015

Андреа Пенезиќ повторно во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Вардаровата ракометарка Андреа Пенезиќ втора недела по ред се најде меѓу трите ѕвезди на 10-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на ЕХФ, […]