Новости

06/02/2015

Притиснато е копчето “рестарт“ на македонскиот ракомет

Добро се сеќаваме како помина ланската сезона клупскиот македонски ракомет, го достигна врвот во нашата историја. Вардар и Металург беа на чекор до фајнал-фор во Лигата […]
06/02/2015

Како и другите, така и Вугринец

Ранато Вугринец со огласи за состојбата на Металург, и воедно утрешниот натпревар ќе го одигра за одличната публика која го следеше и ќе го следи шампионот […]
06/02/2015

Еве кои ракометари си заминуваат од Металург

Од Металург си заминуваат Мојсовски, Димовски, браќата Маркоски, Георгиевски, Јоновски, Миркуловски и Манасков… Еве што изјави Левче Китевски на прес-кофнеренцијата денес: „Со нетрпение сите очекувате изјава […]
05/02/2015

Филип Миркуловски заминува од Металург

По 12 години поминати во Металург, Филип Миркуловски го напушта клубот и се сели во Бундес-лигата, негова следна дестинација ќе биде Хановер. Преку својата фејсбук страна […]
05/02/2015

Голот на Дибиров се најде во најубавите голови од минатата сезона

ЕХФ ТВ во паузата од настапите во Лиагата на шампионите направи избор на најубавите погодоци постигнати во сезоната 2013/14. Последен на листата “EPIC-GOALS” се најде прекрасниот […]
04/02/2015

Металург на гости кај Татран Прешов

По триумфот над екипата на Нексе во првиот меч од пролетната ракометна полусезона, екипата на Металург продолжува со нови предизвици. Денес, со почеток во 18:00 часот, […]