Новости

31/03/2015

Никола Стојчевски: Очекувам пласман на Македонија на ЕП во Полска

МакРакомет разговараше со македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски, сегашен ракометар на шведскиот Редберглидс, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Разговор во кој Стојчевски […]
31/03/2015

Распоред на натревари за плеј-оф и плеј-аут

Денес во просториите на РФМ се изврши ждребката за календарот со натпревари за плеј-оф и плеј-аут во ракометната ВИП Супер лига. Ви ги претставуваме првите 5 […]
29/03/2015

Гоце Георгиевски до крајот на сезоната во Тулуз

Гоце Георгиевски веќе извесно време беше во потрага по својот нов клуб, а ова попладне „Македонски спорт“ ексклузивно информираше дека стандардниот македонски репрезентативец кариерата ќе ја […]
28/03/2015

Познати се екипите кои ќе разигруваат за титулата

Екипите на Тинекс Пролет, РК Радовиш и РК Прилеп ќе се приклучат на веќе пласираните Зомимак-М, Вардар и Металург во плејофот, каде ќе разигруваат за титулата. […]
28/03/2015

Брендот РК Вардар не е за распродажба!

Се мислевме како да го напишеме текстов, за да не бидеме погрешно сфатени, и на крајот решивме да напишеме онака, како што мислиме. Целосно искрено. Ако […]
28/03/2015

Возбудливо последно коло од машката ВИП Супер лига

Денес започнува 18-то од машката ВИП Супер лига, воедно и последно коло од регуларниот дел од сезоната. Возбудливо коло во кое дури 5 екипи имаат шанса […]