Новости

19/01/2018

Полека но сигурно Македонија ја пишува најубавата ракометна историја!

Ако ракометот беше религија, тогаш Раул Гонзалес дефинитивно ќе беше нашиот Бог. Во Загрепска Арена репрезентацијата на Македонија го игра најдоброто првенство во досегашната ракометната историја. […]
18/01/2018

(Видео) Последниот тајмаут на Македонија, кажува многу!

Вистинска драма се случуваше на последниот тајмаут на македонските ракометари, кога се планираше како да го изведат последниот напад. Капитенот Кире Лазаров предлагаше да финишираат со […]
18/01/2018

(Видео) Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар со Германија!

Синоќа македонските ракометари одиграа феноменален натпревар против актуелниот Европскиот шампион, Германија, во кој одиграа нерешено 25:25. Бод доволен за да завршат како прво во групата и […]
17/01/2018

Стоилов: Нерешеното не е слатко кога ќе промашиш шут за победа!

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов во последните секунди од натпреварот имаше шанса да стави точка на натпреварот. Каде нашата репрезентација ќе издвојуваше победа, но за жал Стоилов […]
17/01/2018

Македонија како лидер ќе пристигне во Вараждин!

Победата на Данска над репрезентацијата на Шпанија (25:22) ги разоткри и последните дилеми за новоформираната група 2. Македонија како лидер ќе пристигне во Вараждин, успех за […]
17/01/2018

(Видео) Цепелинот и шраубата против Германија!

Македонската репрезентација одигра еден феноменален натпревар, освојувајќи бод против актуелниот европско првак, репрезентацијата на Германија. Двојниот „цепелин“ на Кире Лазаров и Гоце Георгиевски предизвика овации во […]