Новости

19/01/2015

Стоилов: Кире е „убиец“ кој може да постигне гол од секоја позиција

Во изјава за официјалниот сајт на првенството, македонскиот пикер Стојанче Стоилов беше порасположен и му оддаде должна почит на капитенот Кире Лазаров. „Се чувствуваме благословени што […]
19/01/2015

СП Катар 2015: Ден 5 – Распоред на мечеви

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Босна и Херцеговина, кој […]
18/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Босна и Херцеговина?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, понеделник, го игра третиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Босна и Херцеговина. Натпреварот започнува од 17:00 […]
18/01/2015

СП Катар 2015: Ден 4 – Резултати

Без гoлеми изненaдувaњa пoминa 4-oт нaтпревaрувaчки ден нa СП вo Кaтaр. Вo дербитo нa денoт, вo исклучителнo цврст и изеднaчен нaтпревaр, Гермaнијa јa совлaдa Русијa сo […]
18/01/2015

ФОТО: Како се забавува нашата фаланга?

Ви претставуваме галерија од интересни слики кои ги најдовме на Инстаграм, од навивачи кои се присутни во Доха и објавиле под хаштагот #OoredooHandball2015. Погледнете како дел […]
18/01/2015

Обрван: Босна ни е добро познат противник

Селекторот на нашата репрезентација, Ивица Обрван, во пресрет на утрешниот натпревар најавува добра игра и максимална посветеност на ракометарите, со што дотолку победиме ќе останеме во […]