Новости

21/02/2015

Горбок: Имаме сила да дојдеме до триумф

Вечерва екипата на Вардар ги очекува последниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите и тоа против силниот тим на Рајн Некар Ловен. Екипа која […]
21/02/2015

Душебаев: Одиме на победа, иако знаеме дека таму ќе биде многу тешко

Во пресрет на вечерашниот натпревар, Алекс Душебаев е спремен за нова одлична партија и освојување на нови два бода, со кое ќе завршиме на втората позиција. […]
21/02/2015

Вардар на гости кај германските лавови

Ракометарите на Вардар и гостуваат на германската екипа Рајн Некар Левен, во рамките од последното коло од ракометната Лига на Шампиони. Вардар во пресрет на натпреварот […]
20/02/2015

Видео: Манасков со прекрасен погодок во Бундес лигата

Дејан Манасков продолжува со одличните игри во Вецлар, каде на вчерашниот натпревар постигна 9 погодоци. За жал, феноменалнта партија на Манасков не беше крунисана со победа, […]
20/02/2015

Лахвија ги претстави Вугринец и Мојсовски

Катарскиот прволигаш Лахвија денеска и официјално ги претстави своите две најнови засилувања, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец. Македонските репрезентативци потпишаа договори до крајот на сезонава и […]
20/02/2015

Јоновски ја продолжува кариерата во шпанската АСОБАЛ лига

Столбот во одбраната на македонската ракометна репрезентација, Ацо Јоновски својата фантастична ракометна кариера ќе ја продолжи во шпанската АСОБАЛ лига, или поточно во редовите на актуелниот […]