Новости

23/02/2015

Кире Лазаров и Тимур Дибиров на врвот на листата на стрелци во ЛШ

Нашиот капитен Кире Лазаров (Барселона) е на првата позиција на листата на стрелци по првиот дел од натпреварите во Лигата на шампиони, со постигнати 76 погодоци. […]
23/02/2015

Карачиќ во идеалниот тим на колото и во Топ 5 погодоци

Игор Карачиќ беше еден од најзаслужните за триумфот над Монпелје, со кој го потврдија второто место во групата Ц. Натпревар во кој Карачиќ постига 8 погодоци, […]
22/02/2015

Помладениот состав на Металург го пречекува ППД Загреб

Македонскиот шампион Металург денес го пречекува ППД Загреб во последниот натпревар од ЛШ, натпревар во кој и двете екипи ќе играат за престиж бидејќи не можат […]
21/02/2015

И Бетмен навиваше за Вардар

На вечерашниот натпревар можеше да се забележи голема бројка на наши навивачи во салата, кои беспрекорно го бодреа нашиот Вардар во големата победа над Рајн Некар […]
21/02/2015

Вардар ги припитоми германските лавови

Вардар ја забележа 7-та победа оваа сезона во Лигата на шампиони над германскиот гигант Рајн Некар Ловен, кој го забележа првиот пораз на домашен терен оваа […]
21/02/2015

ЖРК Металург го совлада хрватскиот шампион

Македонскиот претставник ЖРК Металург по шест порази по ред ја забележа првата победа во женската ракометна Регионална лига откако во Љубљана со 18-17 славеше над хрватскиот […]