Новости

28/03/2015

Познати се екипите кои ќе разигруваат за титулата

Екипите на Тинекс Пролет, РК Радовиш и РК Прилеп ќе се приклучат на веќе пласираните Зомимак-М, Вардар и Металург во плејофот, каде ќе разигруваат за титулата. […]
28/03/2015

Брендот РК Вардар не е за распродажба!

Се мислевме како да го напишеме текстов, за да не бидеме погрешно сфатени, и на крајот решивме да напишеме онака, како што мислиме. Целосно искрено. Ако […]
28/03/2015

Возбудливо последно коло од машката ВИП Супер лига

Денес започнува 18-то од машката ВИП Супер лига, воедно и последно коло од регуларниот дел од сезоната. Возбудливо коло во кое дури 5 екипи имаат шанса […]
26/03/2015

Сара Стеваноска: Се прилагодив на турскиот ракомет

Ракометарката на Бурса – Турција, Сара Стеваноска е една од најтaлентираните македонски ракометарки. МакРакомет разговараше со Стеваноска за нејзиното заминување, за тоа каков е животот и […]
25/03/2015

Вардар против Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА

Вардар преку Мешков Брест до финалето во СЕХА лигата. Вардарци во полуфиналето ќе ги одмерат силите со белорускиот тим, кој денес очекувано го победи Нексе со […]
25/03/2015

СЕХА лига – Фајнал 4

Веспрем арената во Унгарија од денес, 25.03, па се до недела 29.03.2015, ќе биде домаќин на најдобрите екипи во годинешното издание на СЕХА лигата. За прв […]